الإجازات الرسمية

Nationale feestdagen

Nationale feestdagen

Mauritius kent 15 nationale feestdagen die elk jaar terugkeren. Zeven van deze feestdagen hebben vaste data: 1 en 2 februari, 1 februari, 12 maart, 1 mei, 2 november en 25 december. De andere feestdagen zijn religieuze festivals die per jaar een andere datum hebben.

Date Day Holidays - 2022
1st&2nd January Sat, Sun New Year's Day
18th January Tues Thaipoosam Cavedee
1st February Tues Abolition of Slavery
1st February Tues Chinese Spring Festival
1st March Tues Maha Shivratree
12th March Sat Independence and Republic Day
2nd April Sat Ugaadi
1st May Sun Labour Day
3rd May* Tues Eid-Ul-Fitr
15th August Mon Assumption of the blessed Virgin Mary
1st September Thurs Ganesh Chaturthi
24th October Mon Diwali
2nd November Wed Arrival of indentured laborers
25th December Sun Christmas

 

OPMERKING: De tijd waarop de moslimfestivals worden gehouden, hangt af van hoe de fases van de maan lokaal worden waargenomen. De data die hierboven gegeven worden, zijn daarom schattingen. Tijdens Ramadan, dat voorafgaat aan Eid al-Fitr, vasten moslims overdag en vieren ze 's avonds feest. Daardoor kunnen de normale zakelijke activiteiten tijdelijk stil komen te liggen. Veel restaurants zijn overdag gesloten en roken en drinken op bepaalde locaties kan verboden zijn. Deze onderbrekingen en beperkingen kunnen doorgaan tot in Eid al-Fitr. Eid al-Fitr en Eid al-Adha kunnen twee tot tien dagen duren, afhankelijk van de regio.